Ana sayfa Güzellik Yara İzi Görüntüsünü Azaltacak Doğal Kremler

Yara İzi Görüntüsünü Azaltacak Doğal Kremler

4115
0
yara izi doğal tedavisi

Yara izleri görünüşünüzü ve özgüveninizi etkileyebilir. Örneğin, sezaryen doğumlardan oluşan yara izleri kadınlar arasında çok yaygındır. İnsan vücudu yara izleri ile baş etmek konusunda oldukça iyidir. Yara izleri zamanla kendiliğinden silinebilirler. Yine de, iyileşme sürecini ev yapımı tedavileri kullanarak hızlandırabilirsiniz. Bu ev tedavilerini kullanarak, yara izi görüntüsünü azaltabilecek ve daha sağlıklı görünümü olan bir cilde kavuşacaksınız.

Yara izi görüntüsünü azaltan Aloe Vera krem

Aloe veranın iyileştirici özellikleri yara izi görünümünü azaltmaya yardımcı olur. İhtiyacınız olan malzemeler;

  • 1 yemek kaşığı doğal Hindistan cevizi yağı
  • 1,5 bardak aloe vera jeli
  • 1,5 bardak buğday tohumu yağı
  • 20 damla kuşburnu yağı

Hazırlanışı

İlk olarak, Hindistan cevizi yağını ve aloe vera jelini, kremsi bir kıvama gelene kadar karıştırın, losyon kıvamına benzer olsun. Ardından, buğday tohumu yağını, esansı ve kuşburnu yağını ekleyin. Tekrar karıştırın. Günde 1-2 kez, yara izine bu aloe losyonu ile masaj yaparak yedirin.

Soğan suyu ve zeytinyağı karışımı

Soğan, iyileştirici özellikleri de izleri tedavi etmek için idealdir. Soğanı zeytinyağı ile karıştırmak ise, cilde iyi gelecek etkileyici bir karışım elde etmemizi sağlayacaktır. Malzemeler;

  • Çeyrek soğan
  • 1 yemek kaşığı zeytinyağı (15 ml)

Hazırlanışı

Soğanı küp küp doğrayın ve blendere koyun. Suyunu elde edene kadar karıştırın ve ardından elde ettiğiniz soğan suyunu küçük bir kaseye dökün. Soğan suyuna zeytinyağını ekleyin ve güzelce karıştırın. Bu karışımı yara izine uygulayın ve 20-30 dakika bekletin. Bu süreden sonra soğuk su ile yıkayın. Bu uygulamayı günde 1-2 kez yapabilirsiniz.