Ana sayfa Güzellik Yağlı saçlara doğal çözümler

Yağlı saçlara doğal çözümler

987
0
yağlı saç görünümü

Rahatsız edici bir hissi olan yağlı  saçların üstünde bir yağ tabakası varmış gibi görünürler. Gür ve kalın telli saçlar aşırı yağlanmanın ağırlığını taşıyarak normal görünümde kalabilirler veya sorun yaratmayabilir ancak düz olan saçlar yağlandığında şekil almaları çok   zordur. Eğer çok kısa sürede yani bir günde yağlanan saçlarınız varsa saç bakım rutininizde yapacağınız bazı değişiklikler yağ probleminizi çözmeye yardımcı olabilir.

Yağlı saç derisi bir günde yağlanan saçların sebeplerindendir. Saç derisinde sebasöz bezler yani yağ bezleri bulunur. Bunların ürettiği yağ saçlarınızı doğal bir şekilde nemlendirir ve korur. Bu yağ bezleri bazen her zamankinden daha aktif halde çalıştıklarında herzaman normal görünen saçlarınız için daha  fazla yağ üretirler. Ne yazık ki buda saçlarınızın kötü görünmesine neden olur.

Yağlı saç problemi ne yazık ki çoğu insanda, cinsiyet ayırmaksızın mevcut olan bir problem. Evdeki ürünlerle saçlarınızın yağlanmasını biraz daha geciktirmek için size formülleri listeledik. 

Sarı saçlar

Limon

İki adet limon suyunu saf su ile karıştırın. Saçınıza ve saç derinize masaj yağı ile uygulayın. Beş dakika bekleyin ve ılık suda yıkayın. Bu uygulamayı haftada 3 kez yapmak yeterli olacaktır.

Çay

1 fincan suya 1 çay kaşığı kuru siyah çay ekleyin. 10 dakika kaynatın. Yapraklarını süzün ve bu yapraklarla saçlarınızı ovun. 5 dakika bekletin. Ilık su ile yıkayın. Haftada 2-3 defa uygulayın.

Karbonat

1 litre suda 3 yemek kaşığı karbonatı karıştırın. 20 dakika saçınızda bekletin. Şampuan ile durulayın. Haftada 3-4 kez uygulayın.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here