Ana sayfa Güzellik Tırnak sararması hakkında

Tırnak sararması hakkında

3919
0
bakımlı tırnaklar

Günümüzde artık yüz ve vücut güzelliğinin yanında artık  güzel tırnaklar da güzellik unsurları arasında yer almaktadır.   Tırnakların sararması gibi kötü görüntüler de haliyle moral bozuyor ve bizi üzüyor.

Peki tırnak neden sararır?

Genellikle tırnak mantarı veya bir enfeksiyon gibi durumlardan dolayı çok sarı olan tırnaklarınız, sürekli oje sürdüğünüz  zaman da hava almadığı için sarı bir görünüme sahip olur. Tırnak sararması birçok sağlık sorununun habercisi olsa da son yıllarda artan bu durumun sebep olan bir diğer neden ise sürekli oje sürmektir.

Kadınların vazgeçemediği güzellik ürünlerinden birisi de ojedir. Elleri ve tırnakları bakımlı ve güzel gösteren ojeler, tırnak sararmasına sebep olabilir. Bunun nedeni de ojenin içerisinde bir maddenin tırnaklara geçmesidir.

güzel tırnaklar

Ne yapmak gerek?

Birçok şeyin çözümü olduğu gibi, elbette bununda çözümü var. Size birkaç tane doğal maske tarifi vereceğim.

Karbonat maskesi

Bir kapta limon suyu ve iki kaşık karbonatı karıştırın. Tırnaklarınıza sürün, 15-20 dakika civarı bekleyin. Tırnaklarınızı ılık su ile durulayın, nemlendiricinizi sürün.

Diş macunu maskesi

Bir kapta limon suyu ve beyazlatma etkisi olan diş macununu karıştırın. Kulak çubuğu ile tırnaklarınıza macunu sürün, 15-20 dakika civarı bekleyin, ılık su ile yıkayın. Tırnak etlerini de yumuşatacak olan bu maskeyi manikür zamanında da yapabilirsiniz.