Ana sayfa Pratik Bilgiler Sonbahar temizliğinizi kolaylaştıracak 14 püf noktası

Sonbahar temizliğinizi kolaylaştıracak 14 püf noktası

3706
0
Temizlik

Temizlik yaparken işinizi kolaylaştıracak 14 püf noktayı sizler için derledik. Bu sayacağımız  temizlik sırları ile çok kolay bir şekilde  her yeri rahatça temizleyebilirsiniz.

 1. Çaydanlık, tava ve  tencerelerinizi marketten alacağınız poşete cif dökerek ovalayabilir, heryeri kolayca temizleyebilirsiniz. 
 2. Mutfak tezgahı ve banyo köşelerindeki silikonlar siyaha dönmüş  ise bir pamuğa domates dökerek silikonların üstünde bekletin. Sabaha karartı düzelir.
 3. Sıcak suya rendeleyeceğiniz bir  kalıp beyaz sabunu bu sıcak suyun içinde  eritin. Bu sabun erimiş suyu bir bidona boşaltın . Bununla fırını,  mutfak dolaplarınızı, halılarınızı ve koltuklarınızı silebilirsiniz.
 4. Evinizdeki bütün  çesmeleri karbonat , limon, sirke gibi maddelerle  silerseniz, çeşmeleriniz çok daha uzun bir süre parlak dururlar.
 5. Halınıza çay döküldü, direkt lekenin üzerine parlatıcı dökün ve silin. Çay lekesinden eser kalmayacaktır.
 6. Bakırlarınızı ve metallerinizi ketçap ile ovalayabilirsiniz. Bu yöntem ile küflerden kurtulacaksınız ve eski parlaklığına kavuşabilirsiniz.
 7. Bulaşık makinesinin tabletini 5 bardak sıcak suda eritin, içine biraz da parlatıcı ekleyin ve halılarınızı, koltuklarınızı güzelce temizleyin. Bu karışımı mutfak dolapları için de kullanabilirsiniz.
 8. Şampuanı bir kova su ile karıştırın daha sonra bununla camlarınızı kurulamaya ihtiyaç duymadan silebilirsiniz. Ayrıca camsil ile yaptığınız aynı şekildeki karışımla da tozları rahat bir şekilde alabilirsiniz.
 9. Evinizdeki eşyaların tozlarını alırken, vazelinli bez kullanabilirsiniz. Bu tozlanmayı önlemelidir.
 10. Pimapenlerinizi cif ve poşet ikilisiyle temizleyebilirsiniz.
 11. Beyaz çamaşırlarınızın daha da beyaz olmasını istiyorsanız, çamaşırlarınızı yıkarken çamaşır makinenizi en yüksek ısıda beklemeye alın. Makina yıkamaya başladığında   çamaşır suyu ile beyaz kalıp sabun ekleyin. Çamaşırlarınızın daha beyaz olduğunu göreceksiniz. 
 12. Perdeleriniz daha temiz olmasını istiyorsanız bulaşık makinesi tableti ile  birlikte yıkarsanız beyazlığının da artacağı belirtiliyor.
 13. Çıkmayan etiket, çıkartma gibi şeylerden kurtulmak için fön makinesiyle ısıtma yöntemini deneyebilirisiniz.
 14. Elma sirkesi veya beyaz sirke temizlikte aklınıza gelen her yerde kullanılabilir.