Ana sayfa Güzellik Sivilcilerle Baş Etmek İçin Doğal Maskeler!

Sivilcilerle Baş Etmek İçin Doğal Maskeler!

3568
0
Limon ile gelen mucize

Sivilce kime sorun değil ki? Ergenliğini çoktan  atlatmış insanlarda bile muhakkak ki sivilce izi vardır. Evde bulunan  malzemelerle çok kolay bir şekilde hazırlayabileceğiniz tamamen doğal maske tariflerinden bir kaç tanesini hazırladık.

En bilindik maske: Limonlu maske

3 yemek kaşığı taze limonun suyu ve 3 kaşık balı karıştırın. Sivilceli bölgede 15 dakika bekletin, ılık su ile yüzünüzü durulayın. Maskeyi yüzünüzdeki sivilceli bölgeye uygularken, yüzünüzde makyaj artığı olmamasına dikkat edin. Haftada 3-4 defa uygulayabilirsiniz.

Yumurta akı ve bal

İlk verdiğimiz tarife çok benziyor, tek farkı şu; eğer cildiniz çok kuru ise limon sıkmadan, yumurtanın sadece akı ile balı karıştırın. Kuru cilde ışıltı verecek ve sivilceleri kurutacaktır. Eğer cildinizde kuruluk problemi yoksa, limon sıkabilirsiniz. Cildinizde 15-20 dakika civarı bekletin, ılık su ile durulayın. Haftada 1-2 defa uygulamanız yeterli olacaktır.

dilimlenmiş limon tabağı

Sivilcesi kadar izi de dert lekelere: Zerdeçal

Cildim çok yağlı  diyorsanız, bu maske size çok  iyi gelecek. Zerdeçal, yoğurt ve bal üçlüsünü kaba alın, karıştırın, yüzünüze sürün. 15-20 dakika civarı bekleyin, maske çatlamaya başladığında, ılık su ile yıkayın. Haftada 1-2 defa uygulamanız yeterli olacaktır.

Derinlemesine temizlik: Tarçın

6-7 damla limon suyunun  içine 1 çay kasıgı silme tarçın ekleyip kürdan yardımıyla karıstırın. Uygulamadan önce yüzünüzü iyice temizleyin hatta üşenmezseniz bir buhar maskesi ile gözeneklerinizi açın. Problemli bölgelere sürün, kuruduktan sonra ılık su ile yıkayın. Haftada 1-2 defa uygulamanız yeterli olacaktır.

Ben çok üşengecim diyenlere ise sadece limon

Maskeler kolay olsa da bazılarınız üşengeçtir belki. Limonu ikiye bölün, suyunu sıkın, yüzünüze sürerek limonla ovalayın yüzünüzü. Hiç yıkamayın, yüzünüzde kurusun.