Ana sayfa Güzellik Saç botoksu hakkında merak edilenler

Saç botoksu hakkında merak edilenler

999
0
saçını tarayan bayan, saç botoksu konsepti

Saçlarımıza uyguladığımız değişik  işlemler, deniz suyunun etkisi vs derken saçlar çok  yıpranıyor. Yaşlılık belirtilerini de sadece cildimizde görmeyiz. Yaşlandıkça saçlarımız da eski gür, canlı ve parlak halini kaybeder. Kırılgan, mat ve sert bir hal alır. Bu yüzden saç botoksu yaptırmak en güzel  yöntemdir.

Saç botoksu nedir?

Yıpranmış saçlara ihtiyacı olan destekleyici kolajen vitamin ve keratin uygulanmasına saç botoksu deniyor. Bu işlemde kimyasal madde kullanılmadan saçın eski nemi, hacmi, canlılığı ve parlaklığı kazandırılmaya çalışılıyor. Saça ihtiyacı olan proteinler verildiği için işlem botoks adını almıştır, çünkü eksilen elementleri doldurma işlemi yapılıyor.

Saç botoksunun faydaları nelerdir?

Her saç tipine uygulanabiliyor. Saçın boyalı olup olmaması, rengi, kalınlığı önemli değildir.  Saç derisi hastalıklarına ve saç dökülmesine de iyi geldiği biliniyor. Bu işlem aynı zamanda kıvırcık saçı da düzleştiriyor, tülermesini önlüyor. Sadece hamile kadınlara tavsiye edilmiyor!

Saç botoksu nasıl uygulanır?

Öncelikle saçlar pH arındırıcı bir şampuanla yıkanıyor. Şampuan sonrasında onarıcı keratin serum saça boya gibi tüm saça  sürülüp yediriliyor. Fön çekilip kurtuluyor ve saç düzleştiriliyor. Botoks işlemi bitmiş oluyor. Bebek saçı kadar sağlıklı saçlarınızı kullanabilirsiniz. Üstelik malzemelerini alıp evde kendiniz de yapabilirsiniz.

Saç botoksu ne kadar süre kullanılır?

Boya ya da farklı işlemler yaptırmadığınız sürece aynı şekilde 6 ay kadar kullanabilirsiniz. Ilık suyla yıkamanız da önemli, çünkü çok sıcak su keratinin çözülmesine sebep olur. Sonrasında tekrar yaptırabilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here