Ana sayfa Diyet Patates Kürü Hem Güzelleştiriyor Hem Zayıflatıyor

Patates Kürü Hem Güzelleştiriyor Hem Zayıflatıyor

3958
0
ahşap masa üstünde patates

Patates ile yapabileceğiniz güzel bir karışım sizin için çok faydalı olacaktır.  Bu karışım sayesinde hem fazla kilolarınızdan kurtulacaksınız hem de doğal güzelliğinize kavuşacaksınız. Patates suyunun inanılmaz faydası! Patates suyu ile hazırlayacağınız bu doğal kürün pek çok hastalığa karşı savaşan bir panzehir olduğunu unutmayın.

Mide hastalıklarının yanında sırt, eklem ve bel sancılarının tamamen doğal yöntemlerle rehabilite edilmesinde çiğ patates suyunun etkisini araştırdık. Mide rahatsızlıklarının natürel çaresi patatesin suyunda gizli. Uzmanlar, mide rahatsızlıklarının patates suyu yardımı ile iyileştirilebileceğini, örneğin; mide yanması, mide ülseri,  gastrit gibi rahatsızlıkların patates suyu yardımı ile doğal yolla rehabilite edilebileceğini belirtti. İngiltere Mancester Üniversitesi’nde çalışan bilim adamlarının gündeme getirdiği çalışmalar sonucunda ham patates suyunun mide ülserine iyi geldiği anlaşılmıştır.

Patates suyunun faydaları, en fazla midedeki ülser, mide yanması, gastrit ve eklem, sırt, bel ağrıları rahatsızlıkları üzerinde görülüyor. Bu rahatsızlıkların yanında patates suyuyla, saçlara bakım yapmak, zayıflamak ve  cilt güzelliği sağlamak isteyenlerin de tercihi oluyor.

kesme tahtası üstüne yerleştirilmiş patates resmi

Patates Suyunun Faydaları ve Kullanım Alanları

  • Patates suyu, çok faydalı sayılmış bir anti-inflamatuvar’dır. Eklem ağrılarında, bel ve sırt sancılarının rehabilitasyonunda etkilidir. Gut hastalığına olan faydası da gözlemlenmiştir. Patates suyu vücudun çoğu bölgesinde bulunan sistemsel dolaşımı düzenler. Özellikle sabah saatlerinde aç karnına kullanılması tavsiye edilir.
  • Mide yanması, gastrit, derideki kabarıklık, hazımsızlık gibi rahatsızlıklara iyi gelmektedir. Uzmanlar midedeki reflüye karşı sabah saatlerinde patates suyu tüketimini öneriyor.
  • Patates suyu vücuttaki zararlı maddelerin atılmasını kolaylaştırır. Ayrıca karaciğere ve safra kesesine de iyi gelen özelliğe sahiptir.
  • Saç dökülmesini engelleme özelliğiyle tercih edilen patates suyu, saçların gürleşip, hızlı uzaması için de oldukça sık kullanılmaktadır. Patates suyu saç köklerini besleyerek güçlü saçlara sahip olmayı sağlar. Saç bakımı için bal ve yumurta akı ile patates suyu karıştırılarak saç maskesi hazırlanır ve saça uygulanabilir, 1 saat bekletildikten sonra durulanan saçlar bu karışım saç dökülmelerini azaltacak, saçları kuvvetlendirecektir.
jüt kumaş üzerine yerleştirilmiş patatesler

Patates Suyu Kürü Nasıl Hazırlanır

Çiğ ve işlem görmemiş patates suyu buruk bir tada sahiptir. Bu yüzden  aromalı içeceklerle karıştırılarak tüketilebilir. Ham patateslerin kabuklarını soyduktan sonra katı meyve sıkacağı kullanarak suyu süzdürülür. Elde edilen patates suyu tercihe göre tatlandırmak amacıyla havuç veya kereviz suyu ile isteğe göre bal ilave edilerek tüketilebilir.