Ana sayfa Güzellik Kıvırcık Saç Bakımı Nasıl Olmalıdır?

Kıvırcık Saç Bakımı Nasıl Olmalıdır?

4501
0
Kıvırcık saç bakımı ipuçları

Saçları kıvırcık olmayan kişiler kıvırcık saçların bakıma ihtiyacının olmadığını, kullanımının son derece kolay olduğunu düşünebilirler. Tam olarak yanlış sayılmaz, doğru bir bakım uygulanırsa kıvırcık saçların bakımı düz saçlar kadar kolaylaşabilir.

Kıvırcık saçlarda nem dengesinin önemi büyük

Kıvırcık saçların kurumaya, elektriklenmeye en müsait saçlar olduğunu en iyi, kıvırcık saçları olanlar bilir. Nemini kaybetmiş kıvırcık saçlar, saçtan çok birbirine girmiş keçe gibi görünür. Keçe görüntüsünden kurtulup yeniden buklelere sahip olmak isterseniz haftadan haftaya uygulanan maskeler ile kıvırcık saç bakımı için ilk adımı atabilirsiniz.

Saçınıza uygun, kokusunu sevdiğiniz bir yağ ile saçlarınızın daha parlak görünmesini, buklelerinin belirginleşmesini sağlayabilirsiniz. Zeytinyağı, susam yağı, Hint yağı, sarımsak yağı, gül yağı, lavanta yağı, argan yağı, Hindistan cevizi yağı, badem yağı saç bakımının vazgeçilmezleri. Tek tek ya da karışım halinde kullanabilirsiniz.

Şampuan seçimi saç tipinize uygun olmalı

Kıvırcık saçların gerçekten kıvırcık görünmesi için doğru şampuanı bulabilmemiz gerekiyor. Her an çığırından çıkmaya hazır bu saçlar kendilerine uygun olmayan şampuanlar ile karşılaştıklarında sinir küpüne dönebilirler. Kıvırcık saçlar için özel olarak üretilen şampuanlar ise saçların elektriklenmesini önlerken buklelerin de belirginleşmesini sağlar. Kıvırcık saçlar için şampuan seçiminde de saçlarımıza maksimum faydayı sağlayacak ürünleri tercih ediyoruz.

Saç kremi kullanımını ihmal etmeyin

Düz ya da hafif dalgalı saçlara krem uygulamak oldukça basitken kıvırcık saçlar için biraz daha uğraşmak gerekiyor. Saç kremi kullanırken saçlarımızı tutam tutam ayırıyoruz ve her bir tutama ayrı ayrı krem sürüyoruz. Böylece saçlarımızın tamamına kremin ulaşmasını sağlıyoruz.

Saç kremi sayesinde kıvırcık saçlarımızı hava kirliliği, güneşin zararlı ışınları gibi yıpratıcı faktörlerden de korumuş oluyoruz. Ayrıca saçımız daha parlak bir görünüm kazanmış oluyor.