Ana sayfa Pratik Bilgiler Karıncalardan Doğal Yöntemler İle Kurtulun

Karıncalardan Doğal Yöntemler İle Kurtulun

3977
0
Karınca yakın çekim

Mutfağı istila eden karıncalardan doğal yöntemler ile kurtulun. Evinizin her yerinde özellikle de mutfakta karıncalar ortaya çıkabilir. Bu karınca sürüleri çok can sıkıcı olabilir.  Evinizi istila eden karıncalardan kurtulmak için onlara zarar vermeden çözüm bulabilirsiniz. Bunun için kullanabileceğiniz doğal yöntemler var.

Sirke

Evinizin her yetinde  karınca varsa, sirke. akla gelen ilk yöntemlerdendir. . Sirkeyi bir sprey şişenin içine koyabilirsiniz. Şişeye biraz da su ekleyerek, karıncaların geçiş yaptığı yerlere püskürtebilirsiniz. Aynı işlemi bir bez yardımıyla da yapabilirsiniz. Sirke ve su karışımına limon ilave ederseniz, karışım daha güçlü etki gösterir.

Tarçın

Karıncalar, tarçın kokusunu sevmez. Toz tarçın, çubuk tarçın ya da tarçın yağı tercih edebilirsiniz. Karıncaların eve nereden girdiğini biliyorsanız, o noktalara tarçın bırakabilirsiniz.

Nane yağı

Nane yağı, faydalı bir yağdır. Burun tıkanıklığına ve horlamaya iyi gelir. Bunlar dışında nane yağı karıncalardan kurtulmak için de doğal bir yöntemdir. Sprey şişe içerisine 15 damla nane yağı ve su koyunuz. Ardından karıncaların geçiş yollarına sıkınız. Eğer karıncaların sayısı fazlaysa daha etkili bir sonuç almak için, tencerede su kaynatın ve içerisine bolca nane yağı ekleyiniz. Nane yağı buharlaşarak nane yağının kokusu, tüm mutfağı saracaktır ve bu koku sayesinde karıncalar uzaklaşacaktır.

Dikkat etmeniz gerekenler

Karıncalardan kurtulmak için bazı doğal yöntemleri sıraladık ancak sizin de bazı konularda dikkat etmeniz gerekiyor. Mutfağınızı her zaman temiz tutmalısınız ve yere düşen kırıntıları yerde fazla bekletmeden almalısınız. Çöp kutusunun bulunduğu yerin hijyenik olmasını sağlamalısınız. Son olarak, pencere ve kapı altları gibi karıncaların rahatça girebileceği delik ve çatlakları da onarmalısınız.