Ana sayfa Güzellik Hassas ciltli olduğunu nasıl anlarsın?

Hassas ciltli olduğunu nasıl anlarsın?

4222
0
Hassas cilt tipi konseptli resim aynada yüzünü inceleyen bayan

Cildiniz sürekli kaşınır. Pul pul dökülme yapabilir. Bazı cilt bakımı ürünleri kullandığınızda aşırı derecede sivilce çıkartabilir. Nokta nokta kırmızı lekeler çıkabilir. Bu belirtiler cilt tipinizin hassas cilt olduğunu gösterir. Ama yine de en iyisi cilt tipinizi belirlemek için test yaptırmak. 

Düzenli bakım şart

Sakın cildim kuru, sürekli temizleyeyim dinlensin gibi düşünmeyin. Oldukça nazik süt temizleyicilerle temizleyin ki cildiniz hava alsın. Ve yine tonik olarak doğal ürün kullanmanızı tavsiye ederiz. Gül suyu çok iyi tonik olmasının yanı sıra   cilt bariyerini güçlendirmede üstün bir etkisi vardır. 

Doğal nemlendirici; Aloe Vera

Hassas ciltlerin en büyük ihtiyacı nemlendiricidir yani sudur. Nemlendiricinizi doğal ürünlerden seçerseniz çok faydasını görürsünüz. Özellikle bu konunun uzmanı olan aloe verayı tavsiye ediyoruz. Dalından küçücük kopardığınız aloe vera cildinizi şımartacaktır.

Bitkisel yağlarla yağ dengesini koruyun

Jojoba yağı cildin kendi yağıyla benzerlik taşır. Bu yüzden   sebum üretimini kontrol eder. Bu yüzden de cildi kurutmadan nemlendirmeniz mümkün. Ayrıca; hindistan cevizi yağı ile yapacağınız bir maske ile cildiniz tüm ne ihtiyacını karşılayabilir.

Kimyasallardan kaçının

Her cildin ihtiyacı olan peeling  hassas ciltlerin de ihtiyacıdır. Ancak iri taneli olmamasına dikkat edin. Kimyasal ürünlerden uzak durun. Özellikle kimyasal peeling yaptırmayın. Her şeyden önemlisi; bol bol su için.