Ana sayfa Güzellik Güzelliğinize Gölge Düşüren Basit Hatalar

Güzelliğinize Gölge Düşüren Basit Hatalar

1504
0
Günlük bakım sürecinde yapılan 5 basit hata

Bir çok kadının vazgeçilmezi ve  güzellik kaynağı makyajdır. Erkeklerin makyajı nasıl sakalsa, bayanların kendine has makyaj teknikleri vardır. Yanlış ve yerinde kullanmadığınız takdirde güzelliğinizi lekeleyecek unsurlar nelerdir?

1- Sık sık oje sürmek

Kadınların vazgeçilmezi! Her ne kadar ojeler güzel bir görünüm sağlasalar da, tırnağı havasız bırakır ve bazı enfeksiyonların oluşmasına fırsat tanır. Ojelerinizi haftada bir silerek hava almasını sağlayın. Sararmış tırnaklara bitkisel çözüm önerilerimiz

2- Güneş kremini kullanmamak

Güneş kremi, zararlı ışınlardan korur. Dünya’ya ulaşan ışınların çoğu, ultraviyole radyasyondan oluşur. Bu da bizim için zarar demektir. Güneş kremi  ciltte leke oluşmasını engeller, vücut derisinin diri ve canlı kalmasında önemli bir rol oynar. 

3- Gereğinden fazla kaş almak

Cımbız yardımıyla kaş almak kıl köklerine zarar verir ve kalıcı olarak dökülmeleri neden olur. Bu yüzden kaşlarınızı alırken, dikkat etmeniz gerekir. Kaşlarınızı yukarı taradıktan sonra uzun olan kaşlarınızı makas yardımıyla kesebilirsiniz.

4- Siyah noktaları sıkmak

Daha derin bakterileri iterek, yüzünüzde enfeksiyona yol açar. Daha da kötüsü, bu uzun süreli iltihapların ortaya çıkmasına yol açabilir. Siyah noktaları elle sıkmak yerine, yüz temizleyici jelleri kullanabilirsiniz. Peeling de yapmanızı öneririz. Siyah noktalar için doğal çözümler

5- Nemlendirici sonrası hemen makyaj yapmak

Nemlendirici sonrası hemen fondöten, pudra bazları kullandığınız vakit bütün makyaj birbirine karışır. Birbirine karışan bu makyaj malzemeleri, toksik etki yapabilir. Nemlendirici sürdüğünüz zaman bir 10 dakika mola vermenizde yarar var.