Ana sayfa Diyet Göbek eritmek için 3 bitkisel çözüm

Göbek eritmek için 3 bitkisel çözüm

4709
0
Göbek eritmek aslında zor değil

Göbek eritmek için bitkisel çözüm arıyorsanız, doğru yerdesiniz! göbek eritmek isteyenler için her biri denenmiş ve etkili 3 bitkisel çözümler sunuyoruz. Göbek eritmek için düzenli olarak bu bitkisel çözümleri  uyguladığınız takdirde istediğiniz vücuda kavuşacaksınız. 

Haydi, hemen başlayalım!

Yoğurt kürü

Akşam yemeğinden 1 saat sonra günde ortalama yarım kilo verdiren göbek eritme kürü dediğimiz  yoğurt kürünü yiyeceksiniz.

Malzemeler

  • 1 kase tam yağlı yoğurt
  • 1 çay kaşığı toz zencefil
  • 1 çay kaşığı toz tarçın
  • 1 çay kaşığı toz zerdeçal

Hazırlanışı

Tüm malzemeleri kasede karıştırın. Kaşık kaşık yiyip üzerine 2-3 bardak suyu yudum yudum için. Göbek eritme kürü haftada sadece 2 kez yapılır.

Yağ yakıcı tarçınlı süt için!

Sadece iki malzemeyle hazırlanan tarçınlı süt, yapılan bilimsel araştırmalara göre ayda 4 kiloya kadar yağdan yakmaya ve kilo vermeye yardımcı oluyor. Tarçınlı süt günde iki kez içiliyor: Bir tanesi ikindi vakti, diğeri ise akşam yemeğinden iki saat sonra… Eğer, aynı gün yukarıda tarifini verdiğimiz yoğurt kürünü yapacaksanız, akşam saatinde tarçınlı süt içmeyin; sadece gündüz için.

Malzemeler

  • 1 su bardağı sıcak süt
  • 1 çay kaşığı toz tarçın

Hazırlanışı

Tüm malzemeleri iyice karıştırın. Yudum yudum şifa niyetine için.

Detox suyu örneği

Göbek eriten detoks suyu için!

Yine, çok başarılı ve denenmiş tariflerimizden biri de göbek eriten detoks suyu..Göbek eriten detoks suyu!  Bu suyu içenler memnun kaldığını söylüyorlar. 

Malzemeler

  • 1 litre oda sıcaklığında su (Yani normal ısıda su)
  • 1 adet küçük boy salatalık
  • 1 adet limon
  • 10 yaprak taze nane

Hazırlanışı

Salatalık, nane ve limonu iyice yıkayıp doğrayın. Bir litre suyu sürahiye alıp içine malzemeleri ekleyin. Geceden sabaha kadar  olmasa bile en az beş saat  bekletin. Malzemeler içinde kalacak şekilde, gün boyunca özellikle öğünlerden önce detoks suyundan birer bardak için.

Tüm gün içinde detoks suyu, tarçınlı süt ve yoğurt kürünü aynı anda kullanabilirsiniz. Sadece, yoğurt kürü yaptığınız akşam, aynı anda tarçınlı süt içmeyin. Bu göbek eritme için olan  bitkisel çözümleri 2 hafta boyunca mutlaka düzenli olarak kullanmalısınız.

Göbek eritmek için bu  bitkisel çözümlerden faydalanırken, göbek yağları eritmek  için mutlaka egzersiz yapmalısınız. Evde yapabileceğiniz basit göbek eritme hareketler ile kilo vermek ve sağlığınıza kavuşmak aslında sandığınızdan daha kolay.

Yarım mekik çeken kadın

GÖBEK ERİTME HAREKETLERİ:

1. Crunches (Yarım mekik hareketleri)

Yarım mekik hareketi olarak  bilinen crunches hareketinde sırt üstü uzatılarak dizler hafifçe bükülür.  Ayak tabanları yere bastırılır. Kollar ya çapraz olarak göğüs bölgesine ya da  baş arkasına konulur. Yatarken nefes alınır, kalkarken ağızdan nefes verilir. Bu harekette karın kaslarına yük bindirilir. Kalkıp  3 – 5 saniye beklenir sonra tekrardan yatılır.

2. Bisiklet egzersizi

Yere sırt üstü uzanılır. Dizler 90 derece açıyla bükülür. Eller, dirsekler kırılarak boyun bölgesinde birleştirilir. Sol diz, sağ dirseğe yakınlaştırılır. Tekrar sırt üstü yatar pozisyona geçilir bu sefer tam tersi   sağ diz, sol dirseğe yakınlaştırılarak hareket tekrar edilir.

3. Bacak ile çember çizme

Eller vücuda yapışık bir biçimde yere sırt üstü uzanılır. Sol bacak  bükülmeden, 90 derecelik açıyla havaya kaldırılır. Ayak parmak gergin olarak  uçları tavana yakın bir biçimde tutulur. 20 ile 60 saniye arasında bu hareket tamamlanır  ve diğer ayağa geçilir.

4. Kalça kaldırma hareketi

Avuç ileri yere bakacak şekilde sırt üstü uzanılır. Bacaklar 90 derecelik bir açıyla birbirine yapışık şekilde  bükmeden havaya kaldırılır. Ayaklar kaldırıldığında nefes verilir, yatırıldığında da nefes alınır. Bu hareketi uygularken baş ve omuzlar sabit kalmalıdır.

5. Plank egzersizi

Plank en zorlayıcı göbek eritme hareketlerinden biridir. dizler üzerinde dururken bacaklar kıvrık, eller dik bir biçimde yüz üstü yere uzanılır. Ayaklar uzatılarak parmak ucunda durulur. Eller, dirsekler yere gelecek şekilde konumlandırılır. En az 30 saniye boyunca derin nefes alarak  bu pozisyonda beklenir.

6. Mountain climber (Dağa tırmanma hareketi)

Avuç içleri yere değecek bir biçimde, Kollar  dik bir konumda durulur. Hareketi yaparken ayaklar eğik vaziyette dururken bacaklar uzatılır. Sol diz yavaşça karın bölgesine çekilerek eski konuma dönülür. Ardından da sağ diz için egzersiz uygulanır.

7. Flutter kicks (Yüzme hareketi) 

Yere sırt üstü uzanılır. Eller başın arkasında birleştirilir ve omuzlar hafifçe kalkana dek baş kaldırılır. Aynı anda ayaklar, yerden 15 santim yukarı kaldırılır. Sağ ayak yavaşça biraz daha yukarı kaldırılır ve eski konumuna geri getirilir. Aynı işlem sol ayak için de uygulanır.