Ana sayfa Güzellik Evde tırnaklarınıza bakım yapmanın kolay yolları

Evde tırnaklarınıza bakım yapmanın kolay yolları

4189
0
evde tırnak bakımı

Bazen manikür yaptırmak için yeterli zamanınız olmayabilir. Evde kendiniz tırnaklarınıza bakım yapmayı tercih edebilirsiniz. Nereden başlayacağınızı bilmiyorsanız sizin için hazırladığımız tırnaklarınıza uygulayabileceğiniz kolay pratik bakım tavsiyelerini değerlendirebilirsiniz.

Her şeyden önce tırnaklarınızı korumayı öncelik edinmelisiniz. Deterjanlar, temizlik malzemeleri ve benzeri kimyasallar ellere ve tırnaklara çok zarar verir. Bu sebepten temizlik yapmadan önce ve bu ürünlerle temas etmeden önce kesinlikle eldiven kullanmaya özen göstermelisiniz.

Tırnak bakımını yapmak için her yerde kolayca bulabileceğiniz evinizde olan malzemeler ile bu bakımı gerçekleştirmeniz mümkün.

İlk kür için malzemeler:

  • 1 çorba kaşığı sofra tuzu
  • 1 çay kaşığı bitkisel yağ

Hazırlanışı: 1 Çorba kaşığı sofra tuzunu 1 çay kaşığı bitkisel yağı ile karıştırın. 5 dakika gibi bir süre de tırnaklarınıza masaj yaparak yedirin ve ardından durulayın.

İkinci kür için malzemeler:

  • 1 tatlı kaşığı sirke
  • 1 tatlı kaşığı zeytinyağı
  • 1 tatlı kaşığı tuz
  • Yarım limonun suyu
  • 1 su bardağı ılık su

Hazırlanışı: 1 tatlı kaşığı sirke, 1 tatlı kaşığı zeytinyağı, 1 tatlı kaşığı tuz ve yarım limonun suyunu 1 şu bardağı ılık su ile iyice karıştırın. Bu karışımda tırnaklarınızı 15 dakika kadar beklettikten sonra durulayın. Bu kürü 4 5 gün arayla yapabilirsiniz.

Haftada bir kez tırnaklarımıza maske yapmamızın da tırnaklarınızın bakımlı görünmesi için büyük faydası olacaktır. Maske için ise bal ve limon ikilisinden yardım alabiliriz. 1 tatlı kaşığı bal ile yarım limonun suyunu karıştırıp uygulayabilirsiniz. Karışımı tırnaklarınızda 10 dakika beklettikten sonra durulayınız.

Tırnaklarımıza bakıp yapmak kadar tırnaklarınızın bakımını korumak da önemli. Oje ve aseton kullanımlarına dikkat etmelisiniz. Eğer bilinçli bir şekilde kullanmaz ve düzenli temizleyi havalandırmazsanız ojeler ciddi derecede tırnaklara zarar vermektedir.

Son olarak tırnaklarınızın hızlı uzamasını istiyorsanız kesinlikle tırnak makası kullanmamalısınız. Düzenli olarak tırnaklarınız uzadıkça törpü yardımıyla kısaltmalısınız.