Ana sayfa Güzellik Evde 5 dakikada el ve dirsek bakımı nasıl yapılır?

Evde 5 dakikada el ve dirsek bakımı nasıl yapılır?

4560
0
Evde 5 dakikada el ve dirsek bakımı nasıl yapılır?

Her kuaförde manikür yaptırmak her zaman hijyenik olmayabiliyor. Dolayısıyla evde kendinizin yapacağı manikür daha sağlıklı ve acısız olacaktır. Dirsek kısmında bulunan derinin kurumaya meyilli olması bu bölgenin kararmasına davetiye çıkarır. Kolay manikür ve dirsek bakımı ipuçlarını sizin için derledik.

Öncelikle manikür kabınızın için yoksa herhangi temiz bir kaba ılık su koyun. Bu ılık su sizin manikür syunuz olacak. Suya hem besleyici hem güzel kokan faydalı gül suyu, zeytinyağı, e vitamini, limon suyu veya esansiyel yağlar ekleyebilirsiniz. Tercih size kalmış. 

Ardından tırnağınızda oje var ise dikkatlice hiç oje kalıntısı kalmayacak şekilde temizleyin. Ojeyi temizledikten sonra ellerinizi manikür suyuna koyup bekleyebilirsiniz. Önce birini, sonra diğerini mümkün olduğunca eşit miktarda suyun içinde bekletip yumuşamasına müsade edin. 

Ilık suda beklettiğiniz elinizi sudan çıkarıp tahta manikür çubuğu yardımıyla tırnak etlerinizi kesmeden, sadece geriye doğru ittirin.

Tırnaklarınızı istediğiniz kısalığa ve şekle göre törpüleyin. Tırnaklarınızı törpülerken hep aynı yöne doğru törpülemeye özen gösterin.

Daha parlak ve canlı bir görünüm için manikür bittikten sonra parlatıcı sürebilirsiniz.Son olarak da el kremi ile ellerinizi iyice nemlendirin.

Dirseklerinizde oluşan kararmanın önüne geçmenin en kolay yolu dirseklerinizi nemli tutmaktır. Örneğin, banyo sonraları ve gün içinde bölgesel gerginlik hissettiğinizde krem sürmek dirseğinizin nemli kalmasına yardımcı olacaktır.

Limon ve Hindistan cevizi yağı dirseğiniz için ağartıcı görevi görür. Zeytinyağı ile günlük düzenli olarak dirseklere masaj yapmak kararmaların önüne geçecektir. Şeker mükemmel bir cilt canlandırıcıdır. Şekeri zeytinyağı ile karıştırıp dirseklere peeling gibi uygulamak dirseklerdeki kararmayı azaltacaktır.