Ana sayfa Pratik Bilgiler Evcil Hayvan Besleyenler için Evi Tüylerden Arındırmanın Yolları

Evcil Hayvan Besleyenler için Evi Tüylerden Arındırmanın Yolları

4555
0
Evcil Hayvan Besleyenler için Evi Tüylerden Arındırmanın Yolları

Sanırım evcil hayvanı olanların ev içerisinde ki ortak sorunu evin her yerinde karşınıza çıkan tüyler olsa gerek. Aslında kolayca sona erdirebileceğiniz bu problemin çözümlerini şu şekilde listeledik.

Temizlikler yukarıdan aşağıya

Öncelikle uygulamamız gereken en önemli kural temizliği yukarıdan aşağıya olacak şekilde yapmak olmalı. Bu şekilde temizlediğiniz yerlerin, tekrardan tüylenmesini önlemiş olursunuz. Tüy almak için ıslak bez ve bulaşık eldiveni kullanabilirsiniz. Bulaşık eldivenleri tüy toplama konusunda oldukça pratiktir. Bulaşık eldiveni yerine tek kullanımlık latex eldivenlerden de kullanabilirsiniz.

Koltuklar ve yataklar

Bildiğiniz gibi özellikle koltuklar evcil hayvanların en çok zaman geçirdiği alanlardan birisi hem de koltukların kumaşların dokusundan evcil hayvanların dökülen tüyleri kolayca yapışabiliyor. Bunları toplamak için tüy toplama rulosu, tüy toplama eldiveni, elbise fırçası ya da ıslak latex eldiven kullanabilirsiniz. Bu ürünler aynı zamanda dökülen saçları toplamada da oldukça etkilidir.

Halılar

Halılar için hepinizin bildiği gibi süpürgelerimizle kullanabileceğimiz aparatlar var tabi ki ama biz daha farklı bir yöntemden bahsedeceğiz. Her evde bulunan ve halılardan tüy toplamak için kullanacağınız malzeme koli bandı. Halıyı belli bir tarafa doğru tarayın ve koli bandını yapıştırarak çekin. Yine yularda saydığımız diğer bir çok tüy toplama aracını kullanabilirsiniz ama süpürge kullanacaksanız mutlaka filtreyi sık sık temizleyin ki tüyler tekrardan halınıza yapışmasın.

Çamaşırlar

En büyük sorunlardan bir tanesi tabi ki giysilerin üstüne yapışan tüyler. Kıyafetler için elbise tüy toplama rulosu yardımıyla bu işi kolayca halledebilirsiniz. Mümkünse kurutma makinesi kullanın bu şekilde tüylerden daha kolay kurtulabilirsiniz. Saç kurutma makinesinin soğuk ayarı ile kıyafetlerden bu tüyleri uzaklaştırmanız mümkün.