Ana sayfa Güzellik Doğal Nemlendirici Önerileri

Doğal Nemlendirici Önerileri

357
0
Nemlendiriciler, Doğal nemlendiriciler

Cildinizi nemlendirererek ve  yağ bezelerinden kurtulmanızı sağlayacak  5 bitkisel öneri :

Kahve telvesi

Kahve telvesi, hem yüzü nemlendirici hemde yüzdeki sivilce ve egzema belirtilerini gidermede birebirdir. Gün içinde içtiğiniz kahvenizin telvesini dökmeyin. Fincanın içine 2-3 damla zeytinyağı damlatın, 5 dakika boyunca masaj yaparak yüzünüze yedirin. 15 ile 30 dakika arasında bekletin. Ardından soğuk su ile iyice yıkayın. Haftada iki yapmanız yeterli olacaktır. İlk kullanımdan itibaren yüzünüzün yumuşadığını hissedeceksiniz. 

Aloe vera

Aloe vera ile yüz nemlendirmek için bir karışım yapmanıza gerek yok. Çünkü aloe veranın kendisi, başlı başına bir mucize. Bitkinin yaprağını kopartın ve yapraktan çıkacak olan jeli 15 dakika boyunca yüzünüze masaj hareketleriyle bastırmadan ovun. Veya yapabiliyorsanız, yaprağı bir bıçak yardımıyla ikiye ayırın ve yüzünüze 10 dakika koyup bekletin.

Üzüm sirkesi

Üzüm sirkesi, yüksek oranda antioksidan içerir. Yüzdeki, tıp dilinde seboroik dermatit denilen, kuruluktan dolayı oluşan, kızarıklıklı pul pul döküntüleri tedavi etmekte oldukça etkilidir. Üzüm sirkesini direkt yüzünüze sürmeyin. Tahriş edici ve yakıcı özelliği çok fazla olduğu için uygun miktarda su ile seyreltin,bir parça  pamuk yardımıyla yüzünüze küçük dokunuşlarla sürün. Düzenli kullanımda, yüzünüzdeki siyah noktaları ve lekeleri yok eder.

Maydanoz kürü

Gerekli malzemeler; maydanoz, elma, limon ve zeytinyağı. Maydanozu elinizle küçük hale gelinceye kadar parçalayın. Küçük bir kaseye içine aktarın. Varsa, rondonuzun içine bir dilim elma, yarım limon ve bir fincan zeytinyağı ekleyin. Yoksa, sarımsak döveceği ile suyu çıkana kadar dövün. Ve kaseye boşaltın. Küçük bir fırça yardımıyla yüzünüze sürün. 20 dakika bekletin ve yıkayın.Bu kürün  Piyasadaki çoğu kremden daha uzun süreli nemlendirme etkisi vardır. Bu kürü düzenli kullanımda yüzünüzdeki lekelerden de kurtulabilirsiniz. Yüzünüze ışıltı verir.

Avokado

Avokadonun dış kabuğunu ince ince dilimleyin. Ve yüzünüze koyun, 10-20 dakika bekletin. Eğer hassas bir cildiniz varsa, tahriş olmasından korkuyorsanız, öncesinde yüzünüzü iyice nemlendirin. Avokadonun antiseptik özelliği vardır. Tonik etkisi yapar.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here