Ana sayfa Diyet Diyet Sürecinde Yapılan En Büyük Hatalar Nelerdir?

Diyet Sürecinde Yapılan En Büyük Hatalar Nelerdir?

4502
0
Diyet Sürecinde Yapılan En Büyük Hatalar Nelerdir?

Diyet yapacağım derken sağlığınızdan olmayın. Bilinçsizce yapılan diyetler ve kulaktan kulağa yayılan sağlıksız tavsiyeler tehlikeli sonuçlar doğurabilir. Diyet sürecinde yapılan en büyük hatalar nelerdir? Bu yazımızda sizin için bu hataları listeledik.

Hiçbir şey yememek

Zayıflamak için eğer hiçbir şey yemezseniz, vücuttan yağ kadar kas kaybı da yaşanacaktır. Ayrıca vücut metabolizması da aşırı derece yavaşlayacaktır. Eğer bu hatayı yaparsanız diyeti bıraktığınız an verdiğiniz bütün kiloları fazlası ile geri alacaksınız.

Sadece kardiyo yapmak

Yapılan araştırmalar sonucunda dozunda yapılan kardiyonun dışına çıkılırsa, vücuda zarar verebileceği belirlenmiştir. Sadece kardiyo çalışanların vücudunda kas kaybının yanı sıra hormonal sorunlar da yaşandığı gözlemlenmiştir.

Ağırlıktan kaçıp sadece karına odaklanmak

Ağırlık idmanlarını aksatıp, sadece karın çalışmak yapılan en büyük hatalardan birisidir. Ağırlık çalışarak; kas kütlenizi dengeler, kaslarınızı korur, yağ yakımına destek olarak metabolizmayı hızlandırırsınız. Sadece karın çalışmak, kalori yakmaktan başka bir şey yapmaz.

Bilinçsizce yağı ve karbonhidratı sıfırlamak

Bir uzmana danışmadan asla bu yönteme başvurulmamalıdır. Bilinçsizce yapılan bu hareket ani ölümlere bile sebep olabilir.

Zayıflattığı öne sürülen sahte ilaçlar

Bazı ürünler yağ yakımını desteklese de tek başına her zaman yetersiz kalacaktır. Bazen çevremizde ya da sosyal medya üzerinden ayda 10’kg zayıflattığı öne sürülen ilaçlar görmekteyiz. Bu ilaçlar kesinlikle ölüm saçan, uzak durulması gereken ilaçlardır. Öncelikle diyetinize ve sporunuza dikkat etmelisiniz. Daha sonra gerek duyarsanız bir uzman tavsiyesi üzerine protein ya da vitamin desteği alabilirsiniz.