Ana sayfa Pratik Bilgiler Çocuklu Annelerin Ev Temizliğinde Dikkat Etmesi Gerekenler!

Çocuklu Annelerin Ev Temizliğinde Dikkat Etmesi Gerekenler!

1501
0
Kucağında bebeği ile temizlik yapan kadın

Anneler ve gelecekte anne olacaklar için  önemli bilgiler. Ev temizlemek kadınların hayatlarının neredeyse 3’de 1’ini alıyor. Ancak annelerin temizlik konusunda çocukları için daha dikkatli olmaları gerekiyor. Başlıca dikkat edilmesi gerekenleri burada derledik. 

Temizlik malzemelerinizi sağlığınıza uygun seçin

Şimdilerde çamaşır sularının kokusu hafifleri ya da daha az zararlıları çabucak uçup gidenleri çıktı. Evde çocuklarınız varken bu maddeleri kullanmayın. Eğer bu kimyasalları kullanmak zorunda kalıyorsanız daha organik ve  düzgün temizlik malzemesi seçmeye çalışın ki içindeki kimyasallar çocuklarınızın zihinsel gelişimine zarar vermesin. Kokular direk beyne gittiği için öngörülemeyen sonuçlar doğurabilir.

Cam ve kalorifer temizliği önemli

Çocukların çoğu oyun oynarken camlara ve kaloriferlere ağzını değdiriyor. Camda ve camın önündeki kaloriferde araba oynatabiliyorlar. Camdan dışarı izlemeyi seviyorlar ve ağızları elleri ayakları her yerleri camlara ve kaloriferlere değiyor. Camlarınızda  temizlik ürünü artığı kalırsa çocuklarınız sağlık sorunları yaşanabilir. Kaloriferlerin aralarındaki tozlar onların astım olmasına sebep olabileceği için oraları elektrikli süpürgeyle temizlemek gerekiyor.

Elektrikli süpürge kullanmaya dikkat! 

Boşuna emiş gücü olmayan süpürgelerle uğraşmayın. Emiş gücü yüksek elektrikli süpürge seçimine dikkat etmelisiniz. Sebebine de gelince, emiş gücü iyi olmayan süpürgeler halıların dibinde toz bırakır. Çocuklarınız halı üzerinde oynarken aslında mikrop yuvasının üstünde oynamış olurlar. Bundan dolayı elektrikli süpürgenizi özenle seçmelisiniz. Toz torbalı  süpürge ile etraf süpürülürken süpürgeniz arkadan tozu olduğu gibi dışarı atar. Boşuna yorulursunuz temizlemekle. Su filtreli süpürgeler de anında içini boşaltmazsanız bakteri üretir faydadan çok zararı dokunur. Bu nedenle temizlemesi kolay ve kaliteli bir süpürge seçmelisiniz.

bebek elektrik süpürgesi ile oynuyor

Temizlik malzemelerini onların erişebileceği yerlerde bırakmayın

Temizlik malzemesi içerek hastalanan çocuk haberleri bir masal değil çok sık yaşanan bir gerçektir. Onun için işiniz bitince deterjanları onların erişemeyeceği yerlere ya da kilitli dolaplar içerisinde saklamalısınız.

Halılarınızı düzenli olarak yıkamaya gönderin

Halılarınızda biriken tozu her ne kadar süpürgeyle alsanız da suyla da temizlenmesi gerekir. Bu nedenle   mevsim dönümlerinde halılarınızı mutlaka yıkamaya göndermelisiniz.