Ana sayfa Pratik Bilgiler Bayram Temizliğinin Pratik Yolları

Bayram Temizliğinin Pratik Yolları

2979
0
Mutfakta vileda yapılıyor

Hanımları kara kara düşündüren bayram temizliğine al attık ve sizler için pratik yollarını yazdık! Bayram yaklaşırken sizde temizlik telaşına kapılanlardansanız, bu yazımızı okumadan evinizin temizliğe başlamayın deriz.

Sevgili hanımlar, bu temizlik tüyolarımızla bayram temizliğinin zannettiğinizden daha kolay olduğunun farkına varacaksınız. Özellikle çalışan bayanların zamanı kısıtlı olduğundan bayram temizliği için daha pratik fikirlere ihtiyacı olabilir. O halde vakit kaybetmeden bayram temizliğinin pratik yollarına bir bakalım;

Renkli temizlik bezleri ve deterjanlar
  • Bayram temizliğinizi kısa sürede ve verimli bir şekilde yapabilmeniz için öncelikle evinizde var olan dağınıklığı ortadan kaldırmanız gerekir.
  • Bayram temizliğine giriştiğinizde evinizin tüm odalarını bir anda temizlemek yerine bölümlere ayırıp o şekilde bir plan yaparsanız bir anda bunalmaktan kurtulursunuz.
  • Odaları da bölüm bölüm ayırdıktan sonra işleri de sıraya koyun. Bir odada yapılacak olan cam silme işini ilk önce yapın. Bir yandan da perdelerinizi yıkamayı ihmal etmeyin. Halılarınız yıkanacaksa yıkamaya verin, yerleri güzelce silin.
  • Evde kirlenme konusunda en çok nasibini alan koltukları silmek için suya biraz çamaşır suyu katarsanız kirleri daha kısa sürede arındırırsınız.
  • Bayram temizliğinde kadınları en çok bezdiren alanlardan biri de duvarlar. Duvarlarınızı silecekseniz öncelikle ne kadar kirli olduklarına karar verip öyle temizliğe koyulun. Yeni boyalıysa yüzeysel kokulu spreyler yardımıyla temizleyebilirsiniz. Eğer çok kirliyse de önce ovmak için bir su hazırlayın.