Ana sayfa Güzellik 5 Adımda Erkekler için Bakımlı Olma Rehberi

5 Adımda Erkekler için Bakımlı Olma Rehberi

4015
0
dişlerini fırçalayan bakımlı erkek
  • Saçlar

Bir erkeğin kıyafetini tamamlayan en önemli etkenlerden biri de saçıdır. Erkeklerin saçları kadınların saçlarına göre daha fazla oksijene ihtiyaç duyarlar. O yüzden jöle ve sprey kullanıyorsanız maksimum 2 ayda bir saçınızı kestirin. Jöle ve sprey kullandığınızda yatmadan önce saçınızı yıkayın. 

Saçlarınızı sürekli kazıtan erkekler var.  Saçlar kazıtılarak daha gür olması sağlanamaz. Saçlarınızı  daha fazla  gürleştirmek istiyorsanız saç maskeleri var onları kullanın. Ensenizdeki saçlarınızın  çok uzamasına müsade etmeyin, uzadığında gidip ensenizdeki saçları kestirin.

  • Tırnaklar

Temiz tırnak çok daha önemli. Tırnaklarınızı temiz tutun. Tırnaklarınızı dibinden kesmeyin. mümkün olduğunca uçlarından kesin ve köşeli kesin. Köşelerini kesmeyin ki şeytan tırnaklarınız çıkmasın. 

  • Sakallar

Sakal bir erkeğin aksesuarıdır. Sakallar da  saçlar gibidir.  Bakıma ve taranmaya ihtiyacı vardır.  Düzenli tıraş olmanız sakalınıza yetmez. Şampuanlayın, tarayın ve  havalandırın.Böylece daha sağlıklı ve temiz bir sakala sahip olursunuz. 

  • Cilt bakımı

Erkeklerin cildi daha fazla yağlanmaya müsaittir.  O yüzden peeling uygulaması önemlidir. Cilt bakımın temel öğeleri; cilt temizliği ve nemlendiricilerdir. Traştan sonra mutlaka alkolsüz nemlendiriciler kullanın. Tıraş olmadan önce yüzünüzü ılık su ile yıkarsanız gözenekler açılacağı için çok daha rahat ve kolay tıraş olursunuz.

  • Dişler

Her şey güzel saç, sakal ve şekilden ibaret değildir.  Ağzınızı açtığınızda dişlerinizin görüntüsü de çok önemlidir. Dişleriniz dış görünüşünüzün aynasıdır. Temiz, sağlıklı ve bembeyaz dişler için yediklerinize ve dikkat ediniz. Asitli içecekler içmeyin. Dişlerinizi düzenli olarak fırçalayın.